• Baszków
  • wtorek, 19 marzec 2019 10:04
  • 14 zdjęć
  •   41

Zderzyli się podczas wyprzedzania. Opel dachował

Zderzyli się podczas wyprzedzania. Opel dachował
Zderzyli się podczas wyprzedzania. Opel dachował © Sebastian Kalak

W piątek, 15 marca, kilka minut przed północą doszło, na drodze pomiędzy Zdunami a Baszkowem, do wypadku dwóch samochodów osobowych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Według wstępnych ustaleń policji 40-letni mieszkaniec gminy Zduny kierujący oplem vectrą na prostym odcinku drogi wyprzedzał opla astrę, którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Rozdrażew. W wyniku tego manewru z nieustalonych przyczyn doszło do bocznego zderzenia pojazdów – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Na skutek zdarzenia oba auta wypadły z drogi. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, opel astra leżał na dachu w rowie, zaś drugi pojazd stał na kołach na mostku przejazdowym.  Jedna osoba znajdowała się wewnątrz auta leżąca na dachu, a trzy były poza samochodami.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia. Używając sprzętu hydraulicznego rozcięli karoserię auta. – Potem wynieśli osobę poszkodowaną na zewnątrz i przekazali ratownikom medycznym – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik straży pożarnej w Krotoszynie. Na miejscu pojawiły się dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina przebadał poszkodowaną i zdecydował o konieczności dalszej diagnostyki w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, dokąd została przewieziona. – Kobieta ma obrażenia kwalifikowane do leczenia szpitalnego przez czas dłuższy niż siedem dni – mówi Szczepaniak.  Pozostałe 3 osoby z wypadku również trafiły do szpitala, jednak doznały lekkich obrażeń i zostały wypisane.

Wszyscy jadący samochodami byli trzeźwi. Policja zabezpieczyła pojazdy do szczegółowych oględzin, a funkcjonariusze z posterunku w Zdunach wykonali zdjęcia i szkic sytuacyjny. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności i przebieg wypadku.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)