• piątek, 14 grudzień 2018 09:13

Zabawmy się w Świętego Mikołaja

Zabawmy się w Świętego Mikołaja
Zabawmy się w Świętego Mikołaja © archiwum

Nie tylko dzieci z wytęsknieniem czekają na moment, kiedy pod choinką znajdą się piękne opakowane prezenty, ale dla najmłodszych to chwila szczególnie radosna, gdy z szeleszczącego papieru wyłania się upragniony podarunek.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ważne, by gwiazdkowy prezent nie tylko podobał się dziecku, ale też by miał walory edukacyjne. Książki, gry planszowe, zabawki pobudzające kreatywność nie tylko zapewniają świetną zabawę, ale też służą rozwojowi naszych pociech.

Gry planszowe i towarzyskie to najlepszy przykład tego, jak połączyć przyjemne pożytecznym. Uczą dzieci podejmowania decyzji, ponoszenia ich konsekwencji, współdziałania i zdrowego współzawodnictwa. Poza tym jest to doskonała okazja do zacieśnienia rodzinnych więzi. Zamiast spędzać czas oddzielnie, bliscy zbierają się przy jednym stole i wspólnie przeżywają emocje związane z grą. Współczesne gry są tak pomyślne, by zaangażować uczestników od kilku do kilkudziesięciu lat. Ćwiczą umysł w znajdowaniu skojarzeń, zapamiętywaniem, trenują wyobraźnię i refleks.

Dla dzieci doskonale są też różne klocki i puzzle. Od najłatwiejszych kilkuelementowych po bardzo skomplikowane dla nastolatków. Starszym pociechom powinny się spodobać zestawy puzzli 3D, np. modele pojazdów czy znanych budowli. Mali artyści ucieszą się z ładnych kredek, farb, kompletów do robienia biżuterii z koralików lub zestawów z ciasto liną, które posłużą im do tworzenia niezwykłych dzień sztuki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.