• piątek, 09 marzec 2018 15:16

Czas na prace w ogrodzie

Czas na prace w ogrodzie
Czas na prace w ogrodzie © archiwum

Ostatnio zima nie odpuszcza, ale według prognoz wkrótce nadejdzie ocieplenie. Sprawdź, jak przygotować swój ogród na nowy sezon.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Marzec to idealny moment na porządki w ogrodzie. Oto lista zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że Twoja działka będzie piękna, a rosnące na niej rośliny silne i zdrowe.

ZRÓB PRZEGLĄD
Dokładnie wygrab trawnik i przytnij trawę przy samej ziemi. To dotleni darń oraz pobudzi ją do wzrostu. Koniecznie sprawdź stan drzew i krzewów. Pamiętaj o tym posadzonych jesienią. Należy je przycinać właśnie w drugiej połowie marca. U starszych drzew i krzewów trzeba wykonać cięcia prześwietlające. Najpierw zajmij się jabłoniami i gruszkami. Później przytnij śliwy, morele, brzoskwinie i nektaryny. Usuwaj gałęzie, rosnące do środka korony, krzyżujące się ze sobą oraz złamane. Wykonaj opryski, które zminimalizują ryzyko chorób.

ZASIL ZIEMIĘ
Na początku zbadaj ją za pomocą papierków lakmusowych – przyłożone do ziemi zaczną się odbarwiać, pokazując jej odczyn. Pamiętaj, że wiele roślin nie znosi gleby zakwaszonej. Do jej nawożenia wykorzystaj kompost oraz odpowiednie nawozy. Młode drzewka najlepiej tolerują azot. Te starsze zasilamy nawozami azotanowymi, fosforanowymi i potasowymi.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.