• poniedziałek, 30 wrzesień 2019 08:10

Zalety styropianu

Zalety styropianu
Zalety styropianu © archiwum

Wiele osób zastanawia się, jaki materiał będzie najlepszy do ocieplenia domu. Najczęściej wybieramy styropian. Warto zatem zapoznać się z jego właściwościami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jedną z najważniejszych informacji jest fakt, iż styropian w znacznej większości składa się z powietrza.  Jest zatem doskonałym izolatorem cieplnym co powoduje możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania domu. Jedynie dwa procent składu to polistyren. Styropian powstaje podczas procesu spienienia, wtedy cząsteczki polistyrenu zwiększają swoją objętość.

Dzięki temu procesowi powstają gotowe bloki, które są przycinane do odpowiednich rozmiarów i kształtów.

Istotne w wyborze tego materiału jest również to, że nie wydziela on żadnych substancji, które mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu. Nie stanowi niebezpieczeństwa ani wtedy, gdy jest użytkowany, ani podczas produkcji. Wykorzystywanie styropianu do ocieplania jest bardzo popularnym rozwiązaniem, w związku z czym istnieje wiele firm zajmujących się jego produkcją. Duża konkurencja pozytywnie wpływa na cenę materiału.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.