• poniedziałek, 30 wrzesień 2019 08:21

System gospodarczy czy generalny wykonawca?

System gospodarczy czy generalny wykonawca?
System gospodarczy czy generalny wykonawca? © archiwum

To, jaki sposób budowy naszego domu wybierzemy, przekłada się na jakość prac, czas ich trwania oraz koszty. Warto więc porównać obie metody.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

&Budowa domu jest ogromną inwestycją logistyczną i finansową. Najczęściej wybieranymi wariantem jej przebiegu są system gospodarczy bądź powierzenie całości generalnemu wykonawcy. W obu przypadkach przydatne będzie wsparcie osoby, która ma doświadczenie w tej kwestii.

W systemie gospodarczym inwestorzy prowadzą budowę sami. Większość prac wykonują we własnym zakresie, przy pomocy rodziny lub znajomych. Na pierwszy rzut oka wydaje się to najlepszym rozwiązaniem. Skoro inwestor buduje dom dla siebie, to zrobi to najlepiej, jak potrafi. Jest to jednak myślące. Budowa własnymi rękami wymaga ogromnej wiedzy, zaangażowania, poświecenia wolnego czasu oraz dużo siły. W tym przypadku występuje ryzyko popełnienia błędów przy niektórych pracach.

W praktyce wybieranie tego systemu kończy się dojściem do wniosku, że nie wszystko da się zrobić we własnym zakresie i należy powierzyć to specjalistom.

Budowa z generalnym wykonawcą polega na powierzeniu wszystkich czynności jednej firmie, która zrealizuje zlecenie od pomysłu aż „po klucz”. Taki wybór oszczędza nasz czas, zdrowie i nerwy. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia błędów, które można popełnić, wykonując dane prace samemu, bez potrzebnego doświadczenia. Firmy zajmujące się kompleksową obsługą inwestycji oferują również gwarancję na wykonanie przez nie prace.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.