• piątek, 28 sierpień 2020 07:00

Pionowe ogrody

Pionowe ogrody
Pionowe ogrody © archiwum

Zastanawiasz się, jak niebanalnie zdobić ścianę w ciemnym przedpokoju, łazience lub w biurze? Pomyśl o pionowym ogrodzie. Sztuczne zielone ściany nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, a wyglądają nie mniej oryginalnie niż naturalne.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Oczywiście najlepiej byłoby postawić na prawdziwe rośliny. Jednak te, bez odpowiedniej ilości światła słonecznego będą marnieć. Dlatego, chcąc zazielenić ciemne miejsca w naszym mieszkaniu, na klatce schodowej czy w biurze, wybierzmy sztuczne rośliny. Nie tylko do złudzenia przypominają naturalne pierwowzory, ale także nie wymaga żadnej pielęgnacji. Raz skomponowane przetrwają wiele lat w tej samej bujnej formie.

Zielone ściany są nie tylko niebanalnym elementem wystroju wnętrz, ale także uspokajają i relaksują. Ogród wertykalny (pionowy) najczęściej projektowany jest na zamówienie. Zwykle są to prostokąty, które przypominają żywe dzieło sztyki malarskiej. Do wysokich wnętrz polecane są konstrukcje pionowe.

Do jakich wnętrz pasują zielone ściany? W domach najlepiej komponować się będą z tzw. stylem skandynawskim. Aranżacje w tym stylu są przede wszystkim jasne, minimalistyczne i przytulnie. Króluje w nich biel, która pojawia się w towarzystwie kolorów ziemi – beżów, brązów, szarości i czerni. W stylu skandynawskim ogromne znaczenie mają funkcjonalność i odwołanie do natury, m.in. przez wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno (drewniane podłogi i meble), ale także wełna, len i bawełna.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.