• czwartek, 28 maj 2020 09:16

Grill – murowany czy przenośny?

Grill – murowany czy przenośny?
Grill – murowany czy przenośny? © archiwum

Wraz z ciepłymi dniami nadchodzi również czas grillowania. Warto się więc przygotować i wyposażyć z odpowiedni grill. Na rynku dostępnych jest wiele wersji, zapoznajmy się zatem z ich charakterystyką.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Większość osób, udając się do sklepu, ma problem z wyborem konkretnego modelu grilla. Kiedy przed naszymi oczami ukazują się dziesiątki możliwości, czasem, nie jesteśmy w stanie zdecydować się na cokolwiek. Nie wiemy, co będzie lepsze, co się bardziej opłaca i czy dany element jest niezbędny, czy tylko podbija cenę produktu.

Zanim kupimy grill, powinniśmy przemyśleć kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest miejsce, w którym mamy zamiar przyrządzać potrawy – czy będzie to balkon, czy ogród, czy może działka. Zastanówmy się też, dla ilu osób będziemy grillować, ułatwi nam to decyzję o zakupie dużego bądź też zdecydowanie mniejszego grilla. Istotną kwestią jest to, ile razy w roku mamy zamiar z niego korzystać. Jeśli planujemy grilla dwa razy w roku, lepszą opcją będzie zakup produktu z „niższej półki”. Jeśli mamy zamiast przyrządzać jedzenie z grilla od wiosny do jesieni, odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup obarczony nieco większym wydatkiem. Grill przenośny powinien być wyposażony w dobre palenisko, półkę do położenia lub powieszenia potrzebnych akcesoriów, stabilny stojak oraz kółka – w przypadku większego grilla. Uzyskamy wówczas pewność, że grill wytrwa przynajmniej cały sezon.

Jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu i fanami grillowania, możemy zastanowić się nad wymurowaniem grilla. Inwestycja ta gwarantuje nam, że będzie on solidny i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jego odpowiednie wykonanie i pielęgnacja pozwalają wykorzystywać go przez wiele lat. Ważną zaletą grilli murowanych jest brak konieczności zgłoszenia jego budowy w organach administracji architektoniczno – budowlanej oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.