• czwartek, 28 maj 2020 11:49

Maksymalne wykorzystanie małego pomieszczenia

Maksymalne wykorzystanie małego pomieszczenia
Maksymalne wykorzystanie małego pomieszczenia © archiwum

Kuchnia to miejsce, w którym przebywamy codziennie, które kojarzy nam się z rodzinnym ciepłem. Wiele osób marzy o dużej przestronnej kuchni, niestety metraż mieszkań nie zawsze na to pozwala. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą sprawdzone metody na wykorzystanie miejsca i optyczne powiększenie pomieszczenia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W małej kuchni przygotowywanie posiłków może z czasem stać się koszmarem. Ustawione w szeregu duże bryły szafek o pełnych, jednolitych frontach, z wbudowanym sprzętem AGD, przytłoczą wnętrze. Nawet zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń nie zrekompensuje dyskomfortu, jakim jest ograniczona przestrzeń.

Aby kuchnia sprawiała wrażenie uporządkowanej, meble powinny znajdować się w różnych liniach. Szafki nie mogą być masywne, ciemne i przytłaczające. Należy zadbać o to, aby meble kuchenne miały jasny kolor. Ich fronty mogą być wykonane z materiałów odbijających światło, które optycznie zwielokrotnią kuchenną przestrzeń. Podobnie dzieje się z frontami wykonanymi ze szkła. Szafki ze szklanymi frontami mogą być od środka podświetlone, co doda wnętrzu lekkości. Nie powinno się stosować wysokiej zabudowy meblowej. Efekt, który powstanie po zastosowaniu takiego rozwiązania, optycznie zmniejszyłby naszą przestrzeń.

Jeśli nie lubisz, kiedy akcesoria kuchenne leżą w widocznych miejscach, wybierz nowoczesne meble, wyposażone w kosze, wieszaki i organizery. Jeśli zaś wolisz mieć wszystko pod ręką, postaw na ciąg głębokich szafek, a na przeciwległej ścianie zawieś praktyczne półki. Dzięki takiemu zabiegowi nasza kuchnia nie będzie przytłoczona. Musimy jednak pamiętać o tym, by na półkach zawsze panował idealny ład.

Większość ludzi marzy również o strefie jadalnej. Jeśli nie możesz wstawić do kuchni obszernego stołu, zdecyduj się na niewielki stolik pomocniczy lub ruchomy blat, przytwierdzony do ściany. Jeśli w kuchni jest okno, możemy wówczas zamienić parapet w niebanalny, barowy kontur. Pamiętajmy, również o innych „cięciach”, które możemy wykonać w przypadku małego dwukomorowy na mniejszy, zrezygnujmy z płyty czteropalnikowej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)