• środa, 25 grudzień 2013 09:52

Typy napędów do bram

Typy napędów do bram
Typy napędów do bram © © archiwum

Automatyka do bram staje się coraz bardziej popularna. Firmy prześcigają się, przedstawiając co rusz nowe oferty. Jednak żeby dokonać odpowiedniego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ekspert z firmy Krakmetal podpowiada, na które.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przy zakupie napędu do bramy ważne jest wnikliwe zapoznanie się z ofertą firm. Trzeba zdecydować, czy nasza brama wymaga napędu hydraulicznego czy wystarczy elektromechaniczny. Argumenty za pierwszym wyborem to częste otwieranie i zamykanie bramy, większe przeciążenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. W ostatnim czasie zaobserwowano wzrost zainteresowania napędami hydraulicznymi. Coraz częściej o nie pytami i być może w tym roku uda się te napędy bardziej rozpowszechnić.

Jeśli jesteśmy posiadaczami mniejszej bramy, zarówno przesuwaj, jak i skrzydłowej, która wykorzystywana jest w gospodarstwie domowym, to śmiało możemy się zdecydować na napęd elektromechaniczny. – Dla wielu klientów zakup napędu to dość duża inwestycja, a dla nas priorytetem jest jego zadowolenie. Dlatego też każdorazowo, kiedy klient ma wątpliwości co do wyboru, proponujemy przyjazd naszych techników, by wykonali pomiar bramy i ocenili jaki napęd będzie najbardziej odpowiedni do jej typu – tłumaczy ekspert.

Firmy oferują profesjonalny montaż siłowników, z czego warto skorzystać, ponieważ zdarza się, że nie mając wystarczającej wiedzy podejmujemy są samodzielnej instalacji napędu. W 90% przypadków kończy się to desperackim telefonów do dachowców. Bywa, że szkody w takiej sytuacji są niewspółmiernie wysokie do kosztów montażu przez autoryzowanego montażystę. Warto korzystać z wiedzy ekspertów i jeszcze przed montażem pytać o warunki gwarancji w różnych przypadkach; jak szybko w razie awarii można liczyć na serwis; jak wygląda programowanie pilotów i ile można używać do jednej bramy; a także jak sprawuje się napęd w warunkach nie uwzględnionych w opisie produktu. Pamiętajmy, że istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z dystrybutorami, którzy służąc nam swoim doświadczeniem, mogą zniwelować ryzyko nietrafionego zakupu. Można też zapoznać się z danymi technicznymi poszczególnych produktów, na stronach internetowych dealerów lub na profilach firm na portalu społecznościowym Facebook. Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest dokonywanie zakupów przez Internet, wyłącznie w oparciu o informacje zawarte na forach internetowych i subiektywnych opiniach użytkowników.

– Największym zainteresowaniem cieszy się napęd FAAC 740 i to właśnie jego sprzedaliśmy w ubiegłym roku najwięcej. Na drugim miejscu plasuje się napęd do bram garażowych D600 – wymienia ekspert.
FAAC 740 to napęd elektromechaniczny do bram wjazdowych przesuwanych do użytku przydomowego. Poleca się go do skrzydeł o długości 15 m i nie cięższych niż 500 kg. D600 to typ napędu elektromechanicznych do bram garażowych, do użytku przydomowego i półprzemysłowego z jednoczęściową szyną jezdną. Ten model jest dostępny w wersjach z łańcuchem napędowym lub paskiem kewlarowym. Można go instalować w już zamontowanych bramach obsługiwanych wcześniej ręcznie.

Kiedy już decydujemy się na konkretny napęd, warto zwrócić uwagę jakie udogodnienia i warunki serwisu proponuje dana firma. Czy klienci otrzymują profesjonalną obsługę przed i posprzedażową, wsparcie techniczne oraz fachowy serwis. Ważnym jest również czy, w ramach przeglądu, firma sprawdza poprawność działania napędu wraz z urządzeniami (fotokomórki, napęd, lampa, piloty). Przede wszystkim jednak, najistotniejsze jest, by nasz wybór był przemyślany i motywowany opiniami ekspertów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.