• czwartek, 02 październik 2014 08:56

Wybieramy rolety

Wybieramy rolety
Wybieramy rolety © archiwum

Rolety wewnętrzne to jeden z najpopularniejszych sposób na zasłonięcie okien w domu lub mieszkaniu. Pozwalają one regulować ilość światła, która wpada do pomieszczenia, ale stanowią również element dekoracyjny.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Najczęstszym wyborem są rolety wolno wiszące i mini roletki. Są to tkaniny doklejone do rolki, którą przytwierdza się do ściany nad oknem lub do futryny. Takie osłony często są prowadzone za pomocą systemu żyłkowego, który przylega wzdłuż ramy do okna. W taki sposób tkanina ładnie układa się przy szybie. Rolety wolno wiszące pozwalają wygodnie otwierać okno, nawet wtedy, gdy materiał jest całkowicie opuszczony. Te rolety charakteryzują się łatwością montażu i niską ceną.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymski, łączące funkcjonalność klasycznych rolet tkaninowych z dekoracyjnym charakterem zasłon. Taka osłona uszyta jest z tkanin, które po pociągnięciu za sznureczek złożą się, tworząc dekoracyjne fale. Aby materiał składał się rów miernie, mogą zostać wzmocnione fiszbinami. Rolety rzymskie są szyte zarówno z delikatnych materiałów, które zastąpią firankę, jak i z tkanin zaciemniających.

Rolety plisowane dostępne są w formie harmonijek wolno wiszących lub w prowadnicach. Są one dedykowane do okien zarówno typowych, prostokątnych, jak i w nietypowych kształtach. Znaleźć możemy plisy jedno – oraz dwufunkcyjne. Te pierwsze zwija się z dołu do góry, a te drugie można zwijać w obie strony.

Jeśli chcemy, by zasłony naszych okien były bardzo dekoracyjne, powinniśmy wybrać rolety austriackie. Posiadają one obfite marszczenia. Nie zwijają się, ale tworzą charakterystyczne fałdy. Będą odpowiednie do wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.