• niedziela, 15 luty 2015 16:51

Przyjaciel na miarę

Kot to nie zabawka! Przytulaj go tylko wtedy, jeśli tego naprawdę chce
Kot to nie zabawka! Przytulaj go tylko wtedy, jeśli tego naprawdę chce Kot to nie zabawka! Przytulaj go tylko wtedy, jeśli tego naprawdę chce © © archiwum

Miłośnicy kotów twierdza, że ludzie dzielą się na tych, którzy je mają, i tych, co boją się przyznać, że chcieliby je mieć. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać, ale decyzja o posiadaniu kota powinna być podjęta świadomie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Już 17 lutego miłośnicy miauczenie i mruczenia oraz ich pupile świętują Światowy Dzień Kota. Jeśli my również mamy ochotę zaprosić pod swój dach kota, pamiętajmy, że każda rasa ma swoje upodobania i ograniczenia.

ŁOWCA UDOMOWIONY
Jeżeli nie jesteśmy domatorami i pupilowi będzie w stanie poświęcić tylko część wieczoru, to nie wybierajmy raz orientalnych. To koty z temperamentem i towarzyskie. Samotność źle znoszą również devony czy cornish rexy. Świetnie za to będzie nam się żyło z persem czy brytkiem, bo te od zabawy wolą spokój i drzemkę. Wymagają za to zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza futra i oczu.

TOWARZYSZ ZABAW
Poważnie też rozważamy wybór kota, jeśli mieszkają z nami dzieci. Małym trudno wytłumaczyć, że kot to nie pluszak. Spokojne persy czy brytki źle zniosą hałaśliwe towarzystwo dzieci i może się to odbić na ich zdrowiu. Znacznie lepszym towarzyszem dla maluchów będzie maine coon czy kot norweski leśny.

TEGO KOT NIE LUBI!
- częstych przeprowadzek i przemeblowania
- podróży
- częstych gości w domu
- nowej diety i karmy
- pieszczot i noszenia na rękach kiedy on nie ma na to ochoty
- samotności przez całe dnie
- hałasu!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.