• piątek, 09 październik 2020 09:45

Jak podkręcić libido

Jak podkręcić libido
Jak podkręcić libido © archiwum

Osłabienie popędu seksualnego u kobiet może mieć wiele przyczyn. Bywa, że jest związane z mało aktywnym trybem życia, ale zdarza się, że winowajcą są problemy hormonalne. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby pomagające podkręcić apetyt na seks.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na niskie libido skarży się 45 proc. mężatek i 30 proc. panien. Słabnąca chęć na seks może wiązać się z nudą, rutyną, stresem, złą dietą, źle działającymi hormonami  czy niedopasowaną antykoncepcją hormonalną. Na próżno szukać jednej recepty na zwiększenie popędu płciowego. Na pewno warto obserwować swoje ciało i sprawdzić, jakie bodźce na nie działają. Niektóre kobiety odzyskują apetyt na igraszki, ekspertymentowantując z nowymi pozycjami w łóżku. Na inne działa dotyk koronkowej bielizny. Jeszcze inne doceniają wyciszający stres wyjazd na weekend z dala od dzieci. Według badań zrelaksowane kobiety i te, które regularnie uprawiają sport, mają większą ochotę na seks.

Cuda zdziałać potrafi też szczera rozmowa z partnerem o swoich potrzebach. Dobre relacje w związku mają ogromny wpływ na intensywność kontaktów seksualnych i satysfakcję z nich.

Jeśli zaś problemy mają podłoże hormonalne, należy udać się do endokrynologa i wykonać zlecone przez niego badania. Niewykluczone, że osłabione libido związane jest z cukrzycą, podwyższonym poziomem prolaktyny czy problemami z tarczycą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.