• piątek, 21 kwiecień 2017 09:21

Książka pamiątką Pierwszej Komunii Świętej

Książka pamiątką Pierwszej Komunii Świętej
Książka pamiątką Pierwszej Komunii Świętej © archiwum

Pierwsza Komunia Święta to ogromne przeżycie dla całej rodziny. Jego religijny charakter warto podkreślić, ofiarując dziecku pamiątkę tego wydarzenia w postaci książki o tematyce katolickiej. Jest w tym czym wybierać: od albumów, w które można wklejać zdjęcia z uroczyście, po specjalne wydania Biblii dla dzieci.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wydawnictwa chrześcijańskie bardzo dbają o to, by albumy upamiętniały tak ważny dla katolików moment, w jak możliwość pełnego uczestnictwa w mszy świętej, były pięknie wydane i ilustrowane. Książki tego typu zawierają cytaty z Pisma Świętego, pism papieża Jana Pawła II, fragmenty poezji religijnej.

W albumach znajdują się także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęci sakramentu oraz wkleić pamiątkowe zdjęcia. Zazwyczaj też wydawnictwo umieszcza specjalne modlitwy dla dzieci przed przyjęciem komunii i po nim oraz opowiadania napisane dla młodych odbiorców.

Doskonałym wyborem jest podarowanie dziecku Pisma Świętego. Są specjalne wydania nawiązujące szatą graficzną do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, opatrzone komentarzami ułatwiającymi malcom zrozumienie trudniejszych fragmentów. Dzieci z pewnością ucieszą opracowania Biblii skierowane do najmłodszych i bardzo bogato ilustrowane. Cenną pamiątką będą też żywoty świętych, myśli papieży, np. Jana Pawła II czy Franciszka, czy antologie wersetów biblijnych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.