• piątek, 15 kwiecień 2016 08:39

Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej
Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej © archiwum

Dzieciom na pewno wiele przyjemności sprawią prezenty. Warto jednak pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim religijne przeżycie. Podkreślą to pamiątki, które dzieci z pewnością docenią, nawet jeśli niektóre dopiero wtedy, gdy dorosną.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Msza święta i nabożeństwa w ciągu białego tygodnia to wielkie wydarzenia. Są pełne symboli, które za wiele lat przypomną dziecku te chwile.

Dzieci uczestniczą w nabożeństwach ubrane odświętnie. Dziewczynki noszą przepiękne białe sukienki i wianki, a chłopcy garnitury. Niektóre parafie szyją dzieciom jednolite albi. Koszt stroju i butów to wydatek kilkuset złotych. W kolejne dni białego tygodnia dzieci przynoszą różne akcesoria: świece (te od tchu św.), różańce, medaliki, Biblię. Jeśli dotąd ich nie posiadamy, należy je kupić, a będą później jedną z pamiątek tego ważnego wydarzenia.

Dzieci otrzymują w prezencie dewocjonalia: medalik i krzyżyk na łańcuszku (nie muszą być drogie), obrazki na ścianę, figurki i krzyże stojące. Zostaną poświęcone w kościele.

Wspaniała pamiątką będą też książki religijne. Możne kupić piękne wydanie Biblii, katechizmu, modlitewniki i albumy. Wielki wybór pozycji książkowych specjalnie na tę okazję przygotowanych czeka na nas w każdym większym sklepie.

Dużym wydatkiem, ale niezastąpioną pamiątką, będzie album ze zdjęciami, a także film nagrywany na płycie DVD. Nawet jeśli sami robimy zdjęcia tego dnia, warto kupić te profesjonalne. Fotograf zatrudniony do obsługi uroczystości ma możliwość uchwycenia tych najważniejszych chwil z bliska.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.