• piątek, 27 kwiecień 2018 09:59

Pierwsza Komunia Święta w pięknej oprawie

Pierwsza Komunia Święta w pięknej oprawie
Pierwsza Komunia Święta w pięknej oprawie © archiwum

To znacząca uroczystość nie tylko religijna, ale też rodzinna. Dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie akcesoria, które dodatkowo ją uświetnią i dodadzą jej blasku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obecnie często dzieci idące do pierwszej komunii są ubrane jednolicie, np. w laby. Jednak możemy dodać oryginalności strojowi naszej pociechy, wzbogacając go o dekoracyjne detale. Dla dziewczynki warto wybrać ozdobne nakrycie głowy. Najbardziej popularne są wianki. Mogą być wykonane z żywych kwiatów, ale trwalsze są diamenciki, perełki, koraliki czy ozdobne kamyki (kosztują kilkadziesiąt złotych). Urozmaiceniem ubioru komunijnego chłopca mogą być szykowana muszka oraz rękawiczki. Wśród akcesoriów komunijnych nie powinno zabraknąć zdobionej świecy oraz specjalnego stroika-okapnika do niej z białej koronki lub sztywnego tiulu, który chroni rączkę dziecka przed oparzeniem, a jednocześnie udekoruje gromnicę.

Córka ucieszy się dodatkowo z niewielkiej torebki, która zmieści książeczkę do nabożeństwa i chusteczkę. Mamy do wyboru eleganckie sakiewki z tkaniny udekorowane koronką, aplikacjami i kokardką albo małe kopertówki. Pamiątkowy różaniec z kamieni półszlachetnych lub złoty medalik czy krzyżyk na łańcuszku stanowią doskonałe prezenty, są bowiem najlepszą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Podobną rolę spełnią pięknie oprawiona Biblia lub modlitewnik, np. z wytłaczanym napisem odnoszącym się do tej uroczystości.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.