• wtorek, 16 kwiecień 2019 08:49

Wielkie święto religijne i rodzinne

Wielkie święto religijne i rodzinne
Wielkie święto religijne i rodzinne © archiwum

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. I wbrew pozorom główni mali bohaterowie tej uroczystości nie są skupieni wyłącznie na prezentach, które dostaną. To dla nich także wielkie przeżycie emocjonalne.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Religijny aspekt Pierwszej Komunii nie jest może dla dzieci zupełnie zrozumiały, jednak doskonale zdają sobie sprawę, że ta ceremonia je nobilituje i wyróżnia. Przystępując po raz pierwszy do tego sakramentu, czują, że dzieje się coś wyjątkowego, dzięki czemu będą mogły, tak jak dorośli, w pełni uczestniczyć w najważniejszej części mszy i przyjmować komunię. To budzi w nich ogromne emocje.

Niebagatelny jest także aspekt psychologiczny. Na kilka tygodni dziecko staje się najważniejszą osobą w rodzinie. Cała uwaga najbliższych jest skierowana właśnie na nie. To sprawia, że malec czuje się dumny z tego, co ma zrobić, skoro dorośli odkładają na bok inne sprawy, by się nim zająć. Przyjęciem na jego część, specjalnym ubiorem dla niego, zaproszeniem licznych gości.

Sama uroczystość to również moment, który dziecko bardzo przeżywa. Liczne próby i przygotowania, pięknie udekorowały kościół i podniosła atmosfera sprawiają, że Pierwsza Komunia Święta zwykle pozostaje niezatartym wspomnieniem.

Nie można też zapomnieć o radości z prezentów. Choć nie są one najważniejsze, to jednak są bardzo istotne. Często w tej chwili spełniają się marzenia o posiadaniu wspaniałego roweru, nowoczesnego smartfona czy konsoli do gier. A podarunki nawiązujące symboliką do Pierwszej Komunii stają się cenną pamiątką.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.