• środa, 17 kwiecień 2019 08:59

Pamiątkowe upominki

Pamiątkowe upominki
Pamiątkowe upominki © archiwum

Pierwsza Komunia Święta to bardzo znacząca uroczystość i warto, by pozostały po niej różne pamiątki, do których będziemy wracać po latach. Dlatego wśród prezentów, jakie oferujemy dziecku, nie może zabraknąć specjalnych przedmiotów przywołujących wspomnienia tego wyjątkowego dnia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Doskonałym pomysłem na prezent jest elegancka komunijna księga pamiątkowa – pięknie oprawiona i wydana na kredowym papierze. Jest w niej miejsce na zdjęcie z kościelnej uroczystości i komunijnego przyjęcia, a także na liczne dedykacje i życzenia. Twarda oprawa księgi może być ozdobiona złoconymi symbolami chrześcijańskimi, np. kielichem z hostią lub pastelową grafiką.

Inny doskonały wybór to Biblia skierowana do dzieci z pięknymi, barwnymi ilustracjami. Obecnie modne jest wręczanie jej w ozdobnej drewnianej szkatułce, do które można również włożyć srebrny lub złoty medalik na łańcuszku lub różaniec z kamieni półszlachetnych. Dziecko z pewnością będzie też miło zaskoczone, kiedy otrzyma Pismo Święte wydane w formie komiksu, co z pewnością zachęci je do poznawania biblijnych opowieści poprzez dynamiczne obrazki. Na rynku pojawiły się też planszowe gry religijne, mogące być wspaniałą okazją do edukacji oraz zabawy dla całej rodziny. Idealnym podarunkiem jest też zegarek na rękę z wygrawerowanymi życzeniami. Przez długi czas będzie on przypominał dziecku nie tylko samą uroczystość, ale też osobę, która go podarowała. Zegarek może mieć kształt klasyczny lub bardziej awangardowy i młodzieżowy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.