• sobota, 16 maj 2015 18:26

(Bez)cenny podarunek

Prezent pieniężny to inwestycja w przyszłość dziecka
Prezent pieniężny to inwestycja w przyszłość dziecka Prezent pieniężny to inwestycja w przyszłość dziecka © © archiwum

Prezent pieniężny nie musi być od razu „skonsumowany”. Jeśli zdecydujemy się, by kupić go w banku, zainwestujemy w przyszłość młodego człowieka.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kiedy nie wiemy, co podarować z okazji komunii, to zamiast biec po prezent do sklepu, idziemy do bankomatu. Pieniądze to dobry pomysł, ale zamiast w kopercie można kek podarować w lepszej formie.

LEKCJE EKONOMII
Wbrew pozorom jest dużo różnych sposobów na podarowanie pieniędzy na komunię. Możemy dać dziecku (albo inaczej jego rodzicom) kartę przedpłaconą (czyli taka, na którą wpłaciliśmy pewną kwotę) albo kartę podarunkową do wybranego sklepu )takie Katy ma większość dużych sklepów sieciowych – księgarni, sklepów z zabawkami czy ubraniami). Dziecko może zrealizować je samodzielnie. To da mu możliwość kupienia sobie tego, o czym marzy i nauczenia się gospodarowania pieniędzmi.

PRZYSZŁOŚĆ UBEZPIECZONA
Możemy również zainicjować rodzina akcję oszczędzania na rzecz młodego człowieka. Celem może być np. wkład własny na mieszkanie albo studia. Warto zastanowić się choćby nad założeniem książeczki mieszkaniowej. To pewny i nieźle oprocentowany depozyt. Możemy również założyć lokatę bankową, polisę posagową albo konto oszczędnościowe na nazwisko dziecka (jego wyłącznym właścicielem może zostać po osiągnięciu pełnoletniości). Istnieją konta bankowe, które rosną razem z dzieckiem – wraz z kolejnymi etapami dorosłości dziecko zyskuje ograniczony lub swobodny dostęp do oszczędności.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.