• piątek, 15 kwiecień 2016 08:14

Czas zacząć przygotowania

Czas zacząć przygotowania
Czas zacząć przygotowania © archiwum

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszego dziecka. Zapraszamy rodzinę, organizujemy przyjęcie. Dlatego wszystko trzeba dokładnie zaplanować.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Garniturek, sukienka, przyjcie… Przygotowań wiele, czasu coraz mniej. Jeśli chcemy organizować przyjęcie w restauracji, to już czas najwyższy, by zarezerwować termin. W restauracji jest wygodniej niż w domu – nie musimy gotować, robić wielkich zakupów, zmywać, organizować dodatkowych miejsce do siedzenia. Skupiamy się tylko na samym dziecku i jego uroczystości. Średnie ceny to 40-120 zł od osoby. W restauracji możemy liczyć nie tylko na posiłek, ale także na animacje dla dzieci. Warto też zastanowić się nad cateringiem – imprezę organizujemy w domu, ale wszystkie dania nam przywożą.

Jeśli decydujemy się na przyjęcie w domu, trzeba wcześniej zaplanować menu – przystawki, zupę, drugie danie i deser. Na tej podstawie opracujemy listę zakupów. Część dań, np. ciasta, możemy kupić gotowych. Alkoholu na przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej się nie podaje.

Ważne są dekoracje – komunia święta kojarzy się z bielą, warto złamać ją dodatkami innego koloru – np. bladą zielenią, błękitem czy różem. Pomogą nam w tym serwetki, kwiaty, świeczki.

Warto poprosić bliską osobę o pomoc – mamę, siostrę, szwagierkę. Jednej osobie trudno jest przygotować przyjęcie, a jednocześnie zająć się dzieckiem i jego strojem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.