• Cieszków
  • poniedziałek, 19 październik 2020 09:30
  •   1116

Wyremontowali ul. Polną w CieszkowieZakończył się remont ul. Polnej w Cieszkowie, w wyniku którego droga gruntowa zamieniła się w drogę asfaltową. Inwestycja kosztowała 180 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przetarg na budowę ul. Polnej w Cieszkowie, która krzyżuje się z ul. Kolejową i krajową „15”, gmina Cieszków ogłosiła w czerwcu. Zgłosiły się dwie firmy. Przetarg wygrała firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna.

Inwestycja kosztowała 180 tys. zł, w tym 63 tys. zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego, a pozostałe 117 tys. pochodziło z gminnego budżetu.

Prace rozpoczęły się we wrześniu, a zakończyły się na początku października. Zakres robót obejmował uzupełnienie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym i wylanie asfaltu na długości 310 m i szerokości 4,5 m. Ponadto do każdej posesji wykonane zostały zjazdy z kostki betonowej, a ok. 20-metrowy odcinek ul. Polnej łączący się z ul. Kolejową – zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków – wykonany został z kostki granitowej.

Jak powiedział nam wójt Ignacy Miecznikowski, w przyszłym roku planowane jest położenie chodnika po jednej ze stron ul. Polnej.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.