• 9 zdjęć
  •   1962

Tydzień LOK na strzelnicy

Tydzień LOK na strzelnicy © © Antoni Azgier

15 kwietnia, na strzelnicy pneumatycznej LOK w Krotoszynie odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej zorganizowano z okazji Tygodnia LOK.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn i 28 zawodników. W drużynowych zmaganiach podstawówek triumfowała SP nr 3 (Michał Olachowski, Jakub Ciesielski, Damian Pospiech; opiekun: Bernadeta Frąszczak), wyprzedzając SP nr 4 (Jacek Augustyniak, Jakub Radojewski, Martyna Wasiela; opiekun: Sławomir Kramarz) i SP Orpiszew (Łukasz i Mateusz Kot. Mateusz Lis; opiekun: Łukasz Rabenda). Indywidualnie najlepsza była Monika Jadczak z SP 1, drugie miejsce zajął Damian Pospiech, a na trzecim stopniu podium stanęła Martyna Wasielak.

W kategorii gimnazjów zwyciężyli orpiszewianie (Bartosz Binek, Marek Furman, Szymon Gościniak; opiekun: Łukasz Rabenda). Na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy z Gimnazjum nr 2 (Jakub Klauza, Norbert Aleksandrzak, Patryk Kulawski; opiekun: Tomasz Klimek) oraz Gimnazjum nr 1 (Paweł Krawczyk, Michał Zimniak, Sebastian Szulc; opiekun: Wiesław Wiórka). W klasyfikacji indywidualnej pierwszą lokatę zajął Norbert Aleksandrzak, drugi był Marek Furman, a trzeci – Bartosz Binek.

Turniej 1-strzału wygrał Marek Furman, wyprzedzając Mateusza Kota. Z kolei w turnieju rzutów lotkami najlepsza okazała się Zuzanna Poczta (ZS Orpiszew), a za nią uplasowała się Martyna Wasielak.

Na zakończenie zawodów prezes ZP LOK Antoni Algier wręczył drużynom dyplomy, a najlepszych zawodnikom – dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane w ramach oferty dla organizacji pozarządowych przez Urząd Miejski w Krotoszynie.