• poniedziałek, 05 maj 2014 07:50
  •   2605

UKS Bila w krajowej czołówce

UKS Bila w krajowej czołówce © © archiwum Pawła Galeji

Znakomicie spisali się zawodnicy UKS Bila Zduny na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pool Bilard, które odbyły się w Kielcach. Bilardziści z naszego powiatu uplasowali się bowiem na wysokich pozycjach i wrócili z zawodó z trzema medalami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

UKS Bila Zduny reprezentowało sześcioro zawodników – Marzena Wachowiak, Anita Radzimirska, Weronika Karwik, Magdalena Konrady, Cezary Jarosz i Konrad Witek, pod okiem trenerów Ilony i Pawła Galejów. By tak liczna grupa mogła zakwalifikować się na mistrzostwa Polski, bilardziści znaleźli się w czołówce cyklu turniejów Junior Tour za 2013 rok.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i kategoria dziewcząt.
Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki w odmianę 9-bil. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Karwik, zdobywając srebrny medal. W ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Tomaszowa Mazowieckiego Kingę Pietrzak 5:3. W walce o finał pokazała klasę, pokonując Agnieszkę Kolecką z Rokietnicy 5:1. W finale musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki Agaty Sidło z klubu Nosan Kielce. Był to początek dobrej passy zawodników z Bili.

W kolejnych dniach rozgrywane były odmiany 8-bil, 10-bil i 14/1. W walce o trzecie miejsce w odmianę 10-bil spotkały się bilardzistki ze Zdun. Po bardzo wyrównanym pojedynku Marzena Wachowiak pokonała koleżankę z drużyny Magdę Konrady wygrywając 4:3. To samo miejsce wywalczyła Anita Radzimirska, pokonując dwukrotną medalistkę tych mistrzostw, Aleksandrę Wanat z klubu Pino Dębica 4:2. Będąc o krok od finału Anicie zabrakło szczęścia i uległa Agacie Sidło 4:3.