• piątek, 29 marzec 2019 08:29

Ojcze Święty pamiętamy!

Ojcze Święty pamiętamy!
Ojcze Święty pamiętamy! © archiwum

We wtorek, 2 kwietnia, minie 14 lat, odkąd nie ma go wśród nas. W dniu tej szczególnej rocznicy przypominamy niezwykły pontyfikat papieża Jana Pawła II, który na zawsze zmienił oblicze Kościoła.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 świat wstrzymał oddech na wieść o jego śmierci. W tym niezwykłym momencie miliony osób na całym świecie zjednoczyły się, aby wspólnie go wspominać i opłakiwać. Już wówczas wiadomo było, że odszedł człowiek wybitny. Jego 27-letni pontyfikat należał do najdłuższych w historii papieskiej. W tym czasie odbył więcej pielgrzymek niż którykolwiek z jego poprzedników. Odwiedził 132 kraje, z czego Polskę, która w jego sercu zawsze zajmowała szczególnie miejsce, aż osiem razy. Kanonizował 478 świętych (w tym dziewięciu Polaków). Sześć lat po swojej śmierci sam został beatyfikowany przez swojego następcę Benedykta XVI, a trzy lata później – 27 kwietnia 2014 – papież Franciszek ogłosił go świętym.

Rocznica śmierci Jana Pawła II to właściwy moment, aby przypomnieć niezwykłą biografię papieża Polaka, jego drogę do świętości, ale także znane tylko najbliższym jego prywatne oblicze oraz zadziwiające cuda, do jakich doszło już po jego śmierci, a których świadectwo dają ci, którzy szukali u niego wstawiennictwa.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.