JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 842.
  • środa, 02 styczeń 2013 13:08

Dużo wolnego w 2013Święta za nami, pora więc przyjrzeć się, kiedy znów przyjdzie nam odpoczywać dłużej niż przez dwa weekendowe dni.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Informacja zła jest taka, że święto Trzech Króli, które od dwóch lat jest ustawowo dniem wolnym w tym roku wypadnie niestety w niedzielę, a dobra informacja jest taka, że to jedyne święto w tym roku wypadające w weekend (oczywiście poza tymi, które z definicji przypadają na niedzielę).
Nowy rok będzie korzystny, jeśli chodzi o dodatkowe dni wolne od pracy. Wystarczy wziąć 5 dni urlopu, by cieszyć się bardzo długimi weekendami w 2013 roku!
Wielkanoc w tym roku przypada na 31 marca, a więc poniedziałek (1 kwietnia) będzie dniem wolnym - weekend wielkanocny potrwa trzy dni.
Przedłużyć weekend będziemy mogli w maju. Pierwszomajowe Święto Pracy wypada w środę, a trzeciomajowe Święto Konstytucji w piątek. Wniosek? Bierzemy czwartek 2 maja wolny i nasz weekend potrwa 5 dni! Jest również opcja przedłużenia sobie wolnego do 9 dni, ale wymaga to wzięcia urlopu jeszcze 29 i 30 kwietnia.
W czwartek 30 maja przypada święto Bożego Ciała, a więc biorąc wolne w piątek, znów możemy cieszyć się 4 dniami wolnego. 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny również przypada w czwartek, czyli znów możemy wziąć wolny piątek i mamy kolejny długi weekend.
Uroczystość Wszystkich Świętych wypada w piątek, potem sobota, niedziela…, a 11 listopada będzie w poniedziałek, więc również pozytywnie - dłuższy weekend.
Wigilia w 2013 wypadnie we wtorek, pierwsze i drugie święto kolejno w środę i czwartek, bierzemy więc wolny piątek i kolejny długi weekend nasz.

 

 

Publikacja:
Published in Lifestyle
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 votes)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.