• poniedziałek, 25 maj 2015 09:57

Pamiętaj o Dniu Dziecka!

Pamiętaj o Dniu Dziecka!
Pamiętaj o Dniu Dziecka! © © archiwum

Nasze dziecko spędza zbyt wiele czasu przed telewizorem czy komputerem? Z okazji Dnia Dziecka kupmy mu prezent, który zapewni nie tylko chwile rozrywki, ale też pobudzi wyobraźnię i ciekawość świata.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólna zabawa i czytanie książek. To nie tylko chwila relaksu, ale też możliwość bycia razem. Sięgnijmy po książki, które sprawią radość nie tylko naszym dzieciom, ale również nam. Rozśmieszające do łez przygody pstnego Mikołaja albo rezolutnej Mdeline czy inteligentnego Tomka Sawyera wcale nie straciły na świeżości. Na pewno spodobają się naszym dzieciom. Warto spróbować przekonać je również do samodzielnego czytania – starszym dzieciom z pewnością spodoba się niezwykły świat wyobraźni. Harry Potter się już przejadł? Warto więc zapoznać je „Charliem i Fabryką Czekolady” Roalda Dahla. Nie jesteśmy w stanie odciągnąć naszych pociech od ekranu? Może zrobią to „Bolek i Lolek. Straszne skutki oglądania telewizji” albo bestsellerowe „Mapy”, które nie tylko w dzieciach potrafią obudzić odkrywców.

Dobrą alternatywą dla gier komputerowych i sieciowych są gry planszowe. Jeśli wybierzemy te edukacyjne, to zapewnimy całej rodzinie nie tylko rozrywkę, ale też gimnastykę umysłu. Dzięki nim możemy uczyć się historii (np. „Na Grunwald”, „Liberator” czy „Mali powstańcy”), języka polskiego czy obcego albo matematyki i logiki (np. „Łap zwierzęta”).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.