• wtorek, 26 maj 2015 10:46
  • Wideo

Moniko! Dla nas jesteś najlepsza!

Monika Kuszyńska (35 l.) zajęła 23. miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji
Monika Kuszyńska (35 l.) zajęła 23. miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji Monika Kuszyńska (35 l.) zajęła 23. miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji © © archiwum

Nie tak miał wyglądać finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Mieliśmy wielki apetyt na wygraną Moniki Kuszyńsiej (35 l.) w Wiedniu. Niestety, nie udało się. Pierwsze miejsce zajął Szwed Måns Zelmerlöw (29 l.).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Polska piosenkarka była dopiero 23. Na podium znaleźli się także Rosjanka i Włosi. Ale i tak Monika dla nas wygrała.

Bukmacherzy i eksperci od lat związani z konkursem Eurowizji nie dawali naszej reprezentantce szans na wygraną. Jej utwór „In the Name od Love”, mimo że świetnie wpasował się w tematykę tegorocznego hasła „Budujemy mosty”, nie został doceniony przez europejską publiczność. Innego zdania niż widzowie przed telewizorami była publiczność zgromadzona w Wiedniu – kiedy na ekranach pojawiło się zdjęcie Moniki z czasów, gdy mogła chodzić, wywołało to olbrzymie owacje.

– Cieszymy się z tego, że udało nam się wejść do finału, i skoro przeszliśmy do finału, stało się to, co było hasłem przewodnim festiwalu – przeszliśmy przez most, pokonaliśmy inne kraje – mówi Kuba Raczyński, mąż naszej reprezentantki. – Monika pokazała, że ma mnóstwo siły, a jako osoba na wózku odczuwa to wszystko inaczej – dodaje.

Z występu Monika cieszą się też polscy artyści. – Jestem z niej dumna – napisała Edyta Bartosiewicz (49 l.). – Monika dała radę, nie zżarła jej trema. Myślę, że się zrealizowała – dodał Michał Wiśniewski (43 l.).

{player}VBI8TQXi--M.ytb;l{/player}

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.