• piątek, 03 luty 2017 09:33

Wygraj milion

Wracają „Milionerzy”!
Wracają „Milionerzy”! Wracają „Milionerzy”! © archiwum

Teleturniej miał premierę 3 września 1999 roku. Realizowany na podstawie brytyjskiego formatu „Who Wants to Be a Milionaire?”, polski program natychmiast spodobał się widzom. Nic tak bowiem nie rozpala wyobraźni, jak okrągły milion złotych, a tyle wynosi główna wygrana w „Milionerach”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Z każdym odcinkiem wzrastało oczekiwanie na szczęśliwca, który zgarnie całą pulę. Stało się to tylko raz w 662. odcinku nadanym 28 marca 2010 roku. Milionerem został Krzysztof Wójcik ze Szczecina.

W 2010 roku po 688 odcinkach program zawieszono mimo przyzwoitej oglądalności, która średnio wyniosła wtedy około 2 milinów 640 tysięcy widzów.

9 lutego „Milionerzy” powracają na antenę TVN. Jak zapewniają realizatorzy – w klasycznej formie. A polega ona na tym, że aby zdobyć główną wygraną, zawodnik musi udzielić dwunastu poprawnych odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Po drugim i siódmym pytaniu uczestnik zdobywa sumy gwarantowane: 1 000 i 40 000 złotych. Podczas gry dysponuje on trzema kołami ratunkowymi. Może zadzwonić do wskazanej wcześniej osoby spoza studia, wykluczyć dwie błędne odpowiedzi, a także poprosić o pomoc publiczność.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.