• Koźmin Wlkp.
  • wtorek, 25 luty 2020 11:13
  •   638

Dofinansowanie na Klub Malucha

Dofinansowanie na Klub Malucha
Dofinansowanie na Klub Malucha © archiwum

Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała prawie 1,5 mln zł ze środków unijnych na stworzenie Klubu Malucha przy ul. Klasztornej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dzięki pozyskanym pieniądzom, jeszcze w tym roku powstanie żłobek, w którym opieką zostanie objętych 30 dzieci w wieku do trzech lat. W piątek, 6 lutego Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014 – 2020 ogłosił listę rankingową projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Poddziałania 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Gmina Koźmin Wielkopolski znalazła się na 1. miejscu tej listy rankingowej z dofinansowaniem w wysokości 1 463 449,32 zł. Całkowita wartość tego projektu to kwota 1 606 009,32 zł. – To wspaniała wiadomość dla koźmińskiego samorządu i rodziców najmłodszych dzieci – mówi Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp. – Od dawna widzieliśmy potrzebę otwarcia żłobka w Koźminie Wlkp., gdyż tego typu placówki brakowało w naszej ofercie edukacyjnej. Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego wielokrotnie kierowali do nas wnioski w tej sprawie. Cieszymy się, że w tym roku udało nam się pozyskać środki unijne i nasz cel zostanie osiągnięty. W Klubie Malucha najmłodsze dzieci znajdą fachową opiekę, a ich rodzice będą mogli spokojnie skupić się na pracy zawodowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z polanem, to Klub Malucha rozpocznie działalność we wrześniu tego roku. Do tego czasu zostaną zaadaptowane pomieszczenia na parterze budynku pod Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Klasztornej. Zakupione zostanie także wyposażenie, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do pobytu. W Klubie Malucha zatrudnienie znajdzie w sumie siedem osób. Placówka będzie czynna w godz. 6:30 do 16:30. Rekrutacja do Klubu Malucha będzie prowadziło Przedszkole Parkowe Skrzaty. Będzie ona prowadzona w okresie letnim.

W pozyskanym dofinansowaniu są zabezpieczone środki na: prace adaptacyjne, zakup wyposażenia, a także utrzymanie żłobka do sierpnia 2022 r. Później, działalność placówki musi być kontynuowana przez co najmniej dwa lata w ramach tzw. ciągłości projektu.

Warto dodać, że żłobki dziś powoli wracają do łask. Żłobek jest jedną z instytucjonalnych form opieki nad najmłodszymi dziećmi. Opieka jest sprawowana nad dziećmi od ukończenia 20 tygodnia życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. Możliwa jest opieka nad dzieckiem do ukończenia 4 roku życia, ale musza zaistnieć ku temu poważne przesłanki np. brak przedszkola dla dziecka.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.