• Milicz
  • środa, 14 październik 2020 09:54
  •   2530

Jednogłośne za Kartą Seniora

Jednogłośne za Kartą Seniora
Jednogłośne za Kartą Seniora © archiwum

Rada Miejska w Miliczu na sesji 9 października uchwaliła Kartę Seniora Ziemi Milickiej, dzięki której osoby powyżej 60. roiku życia będą mogły korzystać z ulg w wybranych sklepach, zakładach leczniczych, a także podczas płatnych wydarzeń kulturalno-sportowych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jak wyjaśniała na sesji Wioletta Owczarek z wydziału oświaty i promocji Urzędu Miejskiego, gmina zamierza zaprosić do współpracy chętnych przedsiębiorców, którzy w zamian za promowanie swoich firm przez gminę oferowaliby ulgi dla seniorów przy zakupie różnych artykułów czy usług. – Mogą to być ulgi kwotowe czy procentowe – mówiła. Z kolei sekretarz gminy Dariusz Moczulski dodał, że gmina chciałaby pozyskać do tego przedsięwzięcia partnerów istotnych dla seniorów, czyli właścicieli sklepów spożywczych, placówki lecznicze, w tym szpitali, zakłady optyczne itp. W zamian za zastosowanie ulg wobec osób powyżej 60. roku życia, gmina promowałaby przedsiębiorców, umieszczając ich wizytówki na swojej stronie internetowej, a także zaopatrując ich w znak identyfikacyjny „Tu honorujmy Kartę Seniora Ziemi Milicza”. Ze strony gminy posiadacze Karty Seniora będą natomiast mogli liczyć na zniżki podczas korzystania z płatnych imprez kulturalnych organizowanych przez Ośrodek Kultury oraz z płatnych usług sportowych oferowanych przez gminną spółkę OSiR.

Na sesji miliccy radni jednogłośnie opowiedzieli się za utworzeniem Karty Seniora Ziemi Milickiej. Jednak na posiedzeniu komisji społecznej, która odbyła się tuż przed sesją, radni mieli też swoje propozycje dotyczące ulg dla seniorów. Dorota Folmer stwierdziła, że powinno się pójść jeszcze dalej i objąć seniorów ulgami w płatnościach za wodę, ścieki czy śmieci. – Seniorzy mają w większości niskie emerytury – argumentowała, dodając, że tego typu wsparcie pozwoliłoby im godnie żyć. W podobnym duchu mówiła Alicja Szatkowska. Jednak sekretarz Moczulski propozycje te skwitował stwierdzeniem, że ulgi mogą dotyczyć tylko usług ogólnodostępnych. Z kolei Wioletta Owczarek poinformowała, że jest po pierwszych rozmowach z dyrektorem medycznym milickiego szpitala w sprawie wprowadzenia ulg dla seniorów za płatne zabiegi rehabilitacyjne oraz za płatne badania laboratoryjne, i wstępnie szpital wyraził na to zgodę.

Karta Seniora Ziemi Milickiej obejmować ma mieszkańców całego powiatu milickiego, gdyż wszystkie cztery nasze samorządy podpisały w tej sprawie list intencyjny. Takie same uchwały, jak podjęła Rada Miejska w Miliczu, zostaną też podjęte w gminie Krośnice i Cieszków oraz w powiecie milickim.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.