Najlepsi bilardziści ze Zdun [gallery]

W Zdunowskim Centrum Bilardowym ponad 40 zawodników z wielkopolski wzięło udział w historycznym bo pierwszym turnieju bilardowym zorganizowanym w Zdunach w ramach Wielkopolskiej Ligi Bilardowej. Zawody odbyły się w miniony wtorek, 29 maja.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Zduny Władysław Ulatowski w obecności inspektora ds. kultury, sportu i turystyki w Starostwie Krotoszyńskim Waldemara Wroneckiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Rafała Paterka.

Na początku turnieju Burmistrz wręczył Puchary dla zwycięzców Zdunowskiej Ligii Bilardowej Juniorek - Magdalena Konrady i Juniorów - Wiatrak Karol. Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil. Pomimo, iż dla wielu bilardzistów był to debiut turniejowy, to nie zabrakło emocji i wiele pojedynków dostarczyło emocji zawodnikom i opiekunom.

Nie obyło się podczas turnieju bez niespodzianek, najwięcej w kategorii szkół podstawowych i dziewcząt. Wśród dziewcząt zwyciężyła Marzena Wachowiak pokonując w wyrównanym finale Magdalenę Konrady 4:3 (obydwie UKS Bila Zduny). Wśród zawodników ze szkół podstawowych zwyciężył czwartoklasista Miłosz Mądroszkiewicz pokonując Krzysztofa Bałę również 4:3 (obydwaj UKS Bila Zduny). W kategorii gimnazjum zwyciężył Karol Wiatrak pokonując Kamila Szymanowskiego 4:2 (obydwaj UKS Bila Zduny). Wśród 17-18-latków zwyciężył uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach Konrad Krukowski zwyciężając w finale z Jakubem Wenderskim z Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Krobi 4:0.

Wręczenia pucharów i nagród dokonali trenerzy UKS Bila Ilona i Paweł Galeja, z pomocą opiekunów pozostałych klubów.