• czwartek, 28 marzec 2013 08:13

Najważniejszy jest spokój dziecka

Najważniejszy jest spokój dziecka
Najważniejszy jest spokój dziecka © archiwum

Jesteś rodzicem, więc wiesz, że niepokój u małych dzieci jest powszechnym problemem i czasem przytulanie nie wystarczy. Maluchy często nęka kolka, ząbkowanie, alergia i nietolerancja pokarmowa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

U trochę starszych dzieci może to być dodatkowo związane z lękami nocnymi i problemami ze snem czy tak nielubianymi szczepieniami. Oczywiście źródeł niepokoju może być znacznie więcej, bo wiążą się one nierozerwalnie z rozwojem dziecka. A na każdym etapie malutki człowiek przechodzi przez łatwiejsze i trudniejsze momenty, ale to zupełnie naturalne.

W takich chwilach bardzo ważne jest wsparcie rodziców i uważna obserwacja malucha. Bo z czasem przyczynę niepokoju można zobaczyć gołym okiem, np. gdy dziecko ma odparzenia. To znak, że za rzadko zmieniamy pieluchę. Albo gdy ma zatkany nosek i katar utrudnia mu oddychanie. Wtedy koniecznie trzeba go oczyścić, najlepiej solą fizjologiczną. Czasem jednak trudno od razu zorientować się, co dolega dzieciaczkowi. A może właśnie rozwija się infekcja i dziecko boli ucho? W takich sytuacjach najlepiej porozmawiać z pediatrą i oszczędzić stresu i bólu maluchowi. Nawet jeśli ton nic groźnego, będziemy spokojniejsi – wszyscy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.