• wtorek, 23 kwiecień 2013 13:06

Majówka z dzieckiem

Majówka z dzieckiem
Majówka z dzieckiem © archiwum

Nadeszła już wiosna, wiec nie siedźmy w domu! Tym bardziej że pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu jak najdłużej. To ważne nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

CELEBROWANIE CODZIENNOŚCI
A natłoku codziennych spraw zapominamy, że relacje rodzinne – zaufanie, zrozumienie i wsparcie rodzą się ze wspólnych przeżyć. Oczywiście ważne są tu codzienne celebrowane małe „święta” – jak obiad przy rodzinnym stole czy oglądanie ulubionego filmu lub programu telewizyjnego. Często, po tych wspólnych chwilach, my, dorośli najchętniej chcielibyśmy mieć czas dla siebie lub po prostu odrobinę świętego spokoju. Najlepiej, by dzieci w tym czasie zajęły się same sobą… Majowe, pogodne dni sprzyjają, żeby spędziły one czas na podwórkach. Jednak czy to nie jest też dobra pora na wspólną zabawę z nimi?

WSÓLNY RUCH TO ZDROWIE!
Pomyślny o tym, co wszyscy zyskujemy. Po pierwsze i najważniejsze, spędzamy razem czas w luźnej atmosferze. Możemy się bowiem pobawić rodzinnie w podchody, chowanego lub ciuciubabkę. Warto także wykorzystać coraz popularniejsze i lepiej wyposażone place zabaw. Choć te nowoczesne mają atesty i są bezpieczne, to nie znaczy że obecność dorosłego nie jest potrzebna. W końcu, kto tak dobrze, jak tato, nie rozbuja huśtawki lub przytrzyma malucha wspinającego się na „małpi gaj”? Nie zapominajmy także o tym, że dzieci najszybciej nauczą się zdrowego trybu życia właśnie przez naśladowanie dorosłych. Aktywne spędzanie czasu, np. przez wspólne uprawienie sportu, daje też inne korzyści. Dzieci uczą się dobrej rywalizacji, wytrwałego dążenia do celu i współpracy. Sport lub inne aktywne spędzanie czasu ma też niebagatelny długofalowy wpływ na nasze zdrowie. Wysiłek fizyczny wzmacnia organizm oraz odporność na infekcje. Dlatego korzystajmy jak najczęściej z ciepłych majowych dni wspólnie z dziećmi!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.