• piątek, 06 styczeń 2012 09:26

Jak pomóc zakatarzonemu maluszkowi?

Jak pomóc zakatarzonemu maluszkowi?
Jak pomóc zakatarzonemu maluszkowi? © archiwum

Potrafi nieźle dokuczyć nie tylko dziecku, ale całej rodzinie. Karat nie pozwala maluszkowi spać, jeść, pić, a nawet oddychać. Dziecko jest marudne i często popłakuje. Pomóż mu szybko!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zazwyczaj karat sygnalizuje zbliżające się przeziębienie. Aby nie dopuścić do powikłań, reaguj błyskawicznie.

DOBRY KLIMAT W POKOJU
Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. W pomieszczeniach, w których przebywa maluszek, nie może być ani zbyt ciepło, ani za zimno – najlepsza temperatura to 20-22 st. C. Pokój musi być także dobrze nawilżany. Jeśli nie masz specjalistycznego sprzętu, na kaloryferach rozwieś pranie.

OCZYŚĆ NOSEK
Jak najczęściej oczyszczaj dziecko nosek. Najlepiej sprawdza się sól fizjologiczna lub woda morska, która rozpuszcza zaschniętą wydzielinę. Pamiętaj, by podczas zabiegu główka dziecka była nieco wyżej niż reszta ciała. Nigdy nie wkładaj do noska gumowej gruszki albo patyczków higienicznych! Nosek najlepiej oczyścić za pomocą aspiratora (kupisz go w każdej aptece).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.