Wiosenne ścieranie
Skóra na twarzy oczyszczona peelingiem lepiej oddycha i wchłania kremy. Na dodatek odzyskuje blask i wygląda świeżo.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Zapraszamy na wiosenny peeling twarzy. To zupełnie jak z porządkami w domu, najpierw trzeba wynieść wszelkie śmieci, żeby w domu się przejaśniło. Ze skórą jest podobnie – szara, matowa potrzebuje oczyszczenia z martwych komórek. Złuszczając się za pomocą peelingu, wygładzasz jej powierzchnię, wyrównujesz koloryt i przyspieszasz proces jej odnowy. Zanim wybierzesz odpowiedni sposób dla siebie, zerknij na nasze wskazówki. Potem ruszaj do kuchni i przyrządź miksturę.
DOMOWY PEELING
Wcale nie trzeba od razu biec do SPA, by zrobić coś dla swojej skóry. Jeśli nie wymaga ona jakichś specjalistycznych demo kosmetyków, raz w tygodniu poświęcić jej 15 minut. Buzia od razu Ci się zrewanżuje pięknym wyglądem. Przy okazji twarzy, w kąpieli możesz też wyszorować całe ciało. Tylko pamiętaj, by nie stosować peelingu na skórę podrażnioną oraz przed bezpośrednim wyjściem na słońce.
SKÓRA WRAŻLIWA
Cera sucha czy naczyniowa w domowych warunkach powinna unikać peelingów mechanicznych, czyli takich, które zawierają różne rodzaje drobinek usuwających martwy naskórek, zwłaszcza sól może je podrażniać. Za to owsianka zadziała na nią kojąco (łagodzi podrażnienia) i odmładzająco (aminokwasy obecne w płatkach owsianych stymulują produkcję kolagenu, który jak wiadomo, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry). Jeśli będziesz poszukiwać gotowych produktów w drogeriach, sięgaj po peelingi enzymatyczne, bo nie zawierają ścierających drobinek i nie wciera ich w skórę, dlatego nie powodują mechanicznych podrażnień. W ich składzie są za to enzymy rozpuszczające obumarłe komórki naskórka. Do takich peelingów zalicza się też tzw. peeling gommage. Działa tak samo, tylko stosuje się go trochę inaczej – nakładasz go na kilka minut, a po zaschnięciu delikatnie ścierasz z twarzy, czyli gumkujesz.