• Krotoszyn
  • poniedziałek, 05 luty 2018 11:19
  •   1288

Ferie zimowe na „Wodniku”

Ferie zimowe na „Wodniku”
Ferie zimowe na „Wodniku” © archiwum

Już niebawem rozpoczną się długo wyczekiwane ferie zimowe. Z pewnością warto skorzystać z propozycji Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie. Pływać można również zimową porą.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zapisy na ferie zimowe z „Wodnikiem” już praktycznie zostały zamknięte. Podczas dwóch turnusów zaplanowano tam różne atrakcje dla dzieci. Odbędą się zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, kulinarne, zabawy na basenie i kręgielni oraz wyjazd turystyczny. – Wszystko jest już dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik. Teraz już czekamy tylko na ferie i dzieci – informuje Jacek Cierniewski, prezes CSiR „Wodnik” w Krotoszynie.

Ferie feriami, ale tak naprawdę każdy może skorzystać z pływalni. Nie ma bowiem nic lepszego niż dbanie o formę i kondycję zimową porą. CSiR uruchomił właśnie zapisy na naukę dla dzieci i osób w wieku +50, gdzie zapłacimy zaledwie 10 zł. – Zapisy ruszą już w lutym i z pewnością warto z nich skorzystać – przekonuje Cierniewski.

Dlaczego warto? Pływanie wpływa bardzo korzystanie na nasz organizm. Wielu lekarzy twierdzi, że pływanie jest najzdrowszym sportem i chętnie przepisywaliby je na receptę. Znakomicie wspomaga fizjologiczne procesy kształtujące prawidłową sylwetkę człowieka. Angażuje wszystkie grupy mięśniowe i pomaga w korekcji wad kręgosłupa. Pod warunkiem jednak że pływamy systematycznie. Regularne śćwiczenia wpływają na kondycję całego ciała. Stawy i mięśnie zachowują siłę i elastyczność.

Pływanie to najlepszy sport dla osób starszych. Znakomite są ćwiczenia w wodzie odciążające, pozwalające łatwiej pokonać barierę bólu. Pływają osoby niepełnosprawne, nawet te poruszające się na wózkach. W wodzie również mięśnie odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego pracują znacznie wydajniej niż w trakcie wysiłku na lądzie. Rozwijane są mięśnie klatki piersiowej i usprawniamy cały układ oddechowy. Opór i nacisk wody wymuszają silniejsze wydychanie powietrza pod wodą i świadome pobieranie go pod wodą. W efekcie, lepiej pracuje układ oddechowy

Ruch w wodzie jest bardzo korzystny dla serca i układu krwionośnego. Pod wpływem naporu wody limfa wypierana jest z tlenek do układu naczyniowego. To sprawia, że do serca pompowana większa ilość krwi, a więc organizm jest lepiej dotleniony i odżywiony, zwiększa się wydolność serca, które wobec poziomej pozycji ciała pompuje krew bez oporów. Pod wpływem masażu wodnego naczynia krwionośnie stają się bardziej elastyczne.

Ćwiczenia w wodzie i pływanie mogą też obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszając tym samym ryzyko twardnienia tętnic. Pływanie jest najlepszym ćwiczeniem dla osób otyłych. Woda zapewnia im lekkość, a do pracy angażują się wszystkie grupy mięśni. Nie obciąża się stawów i kręgosłupa. Warto zatem wybrać się popływać.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)