• piątek, 13 listopad 2020 09:37

Szczotkowanie na sucho

Koreański sposób na cellulit
Koreański sposób na cellulit Koreański sposób na cellulit © archiwum

Uda, pośladki i brzuch – to miejsca, których szczotkowanie pozwoli pozbyć się nierówności tkanki tłuszczowej przekształconej w cellulit. Co ważne, część toksyn zostaje w ten sposób usunięta z organizmu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do masażu koreańskiego służy okrągła lub owalna szczotka z naturalnego włosia, z paskiem, pod którym wsuwamy dłoń. Szczotkujemy nią ciało od dołu, poczynając od stóp, i posuwamy się w górę, aż po brzuch i pośladki. Ruch szczotki powinny przypominać rozczesywanie włosów, a jednocześnie mają być okrężne. Nie należy dociskać jej mocno do skóry, wręcz przeciwne, powinno się muskać ciało. Szczotkowanie na sucho należy wykonywać przed wzięciem prysznica, nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Po prysznicu lub po kąpieli wyszczotkowaną skórę trzeba starannie nawilżyć balsamem. Pierwsze efekty zabiegu zauważa się na ogół po miesiącu. Skóra jest ujędrniona i gładka, cellulit mniej widoczny.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.