• czwartek, 28 luty 2013 11:53

Nagrzane auto bez odpalania ?

Nagrzane auto bez odpalania ?

Nawet 500 zł mandatu można bowiem zapłacić za jazdę ośnieżonym autem. Dlaczego? Chodzi o realne ryzyko jakie niesie to dla innych użytkowników dróg pozostawiona na dachu auta czapa śniegu jest podczas jazdy stopniowo zdmuchiwana przez pęd powietrza i utrudnia widoczność jadącym z tyłu, a w chwili hamowania może się zsunąć na przednią szybę całkowicie blokując widoczność.

Dlatego obowiązek usunięcia śniegu dotyczy nie tylko szyb, lusterek, reflektorów i tylnych lamp, ale całego nadwozia samochodu.
Na tym nie koniec. Według przepisów, na postoju nie wolno używać silnika przez dłużej niż minutę niezależnie od tego czy kierowca jest w aucie czy nie (wyjątkiem są oczywiście sytuacje wynikające z utrudnień w ruchu drogowym, np. z korkami). Można więc zostać ukaranym mandatem 100 zł za odśnieżanie samochodu z uruchomionym silnikiem wielu kierowców mylnie sądzi, że silnik się wtedy szybciej nagrzeje jeżeli zajmie to więcej niż jedną minutę

Prostym i ułatwiającym korzystanie z samochodu zimą rozwiązaniem jest montaż ogrzewania postojowego. Systemy ogrzewania takie jak oferowane przez firmę Webasto działają niezależnie od silnika i można je zdalnie uruchomić jeszcze przed rozpoczęciem jazdy, np. za pomocą pilota albo telefonu komórkowego. Nawet przy bardzo niskich temperaturach wystarczy zaledwie
20 minut, by nagrzać wnętrze auta wszystkie szyby odmrażają i odśnieżają się niejako same,
a usunięcie śniegu z nadwozia zajmuje znacznie mniej czasu. Dodatkowe korzyści są takie,
że podgrzany zostaje również silnik, który dzięki temu po rozruchu będzie zużywał mniej paliwa, a w nagrzanej kabinie nie pojawi się na szybach utrudniająca widoczność wilgoć.

Systemy ogrzewania postojowego Webasto są przeznaczone do wszystkich rodzajów samochodów. Montaż ogrzewania trwa zaledwie kilka godzin i nie jest drogie, a koszty eksploatacji okazują się minimalne. Może warto o tym pomyśleć? Oszczędność czasu i komfort są bezcenne. A ryzyko mandatu spada poniżej zera.
Na szczęście wielkimi krokami idzie wiosna, co niewątpliwie zmniejsza ryzyko występowania śniegu ! :)

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.