• Milicz
  • poniedziałek, 14 wrzesień 2020 06:38
  •   1970

2 nowe zakażenia i 4 ozdrowieńców

2 nowe zakażenia i 4 ozdrowieńców

W ostatnich dniach w naszym powiecie odnotowano 2 nowe zakażenia koronawirusem, którym zakaziły się dwie mieszkanki gminy Milicz. We wtorek, 8 września oficjalnie uznanych za zdrowych zostało 3 mężczyzn i 1 kobieta z gminy Cieszków.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W piątek, 4 września pozytywny wynik testu na koronawirusa miała kobieta w średnim wieku z gminy Milicz. Kobieta miała objawy choroby i obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu. Drugie zakażenie w ostatnich dniach wykryto we wtorek, 8 września. Osobą zakażoną, ale bez objawów, jest także kobieta w średnim wieku z gminy Milicz, która przebywa w kwarantannie domowej.

Jest jednak i dobra wiadomość. 8 września oficjalnie uznane za zdrowe zostały 4 osoby z gminy Cieszków (1 mężczyzna, 1 nastolatek, 1 chłopczyk i 1 kobieta). Obecnie w powiecie milickim mamy 8 aktywnych wykrytych przypadków koronawirusa w powiecie milickim. Z tego 4 osoby to mieszkańcy gminy Milicz (3 kobiety i 1 mężczyzna), 3 zakażone osoby to mieszkańcy gminy Krośnice (2 mężczyzn i kobieta), a 1 osoba jest z gminy Cieszków (kobieta).

W ostatnich dniach koronawirusa wykryto u trzech pracowników Zakładu Mięsnego Tarczyński z nieodległego Ujeźdźca Małego. Początkowo przez pomyłkę zakażeni Ukraińcy zostali przypisani do powiatu milickiego. Okazało się jednak, że osoby zakażone mieszkają obecnie na terenie powiatu trzebnickiego. W firmie Tarczyński wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali wysłani na badania. Dla pozostałych pracowników organizowany jest punkt poboru wymazów na terenie fabryki. Zakład Tarczyński nie przerwał produkcji.

Obecnie na kwarantannie domowej przebywa 62 mieszkańców powiatu milickiego, czyli o 31 osób mniej niż jeszcze tydzień temu. Do tej pory milicki Sanepid zlecił 274 badania na obecność koronawirusa, z czego 258 było ujemnych, 15 dodatnich i 1 niejednoznaczny. Ogólny bilans zarażonych koronawirusem w powiecie milickim wynosi 25 osób. Jeden, 89-letni mężczyzna z gminy Cieszków, zmarł w sierpniu m.in. na Cobid-19. 16 osób jest oficjalnie uznanych za zdrowe.

W naszym województwie do tej pory zakażonych koronawirusem zostały 4 244 osoby. Wyleczonych zostało 3 331 osób, a obecnie hospitalizowanych z powodu Covid-19 jest 89 osób. Na dzień 8 września zakażonych koronawirusem w Polsce było ponad 71,5 tys. osób. Na chorobę Covid-19 zmarło w naszym kraju 2 136 osób. Całkowicie wyzdrowiało ok. 56 tys. osób, a ok. 13,5 tys. wciąż jest chorych. U ogromnej większości choroba ma łagodny przebieg. W ciężkim stanie jest obecnie 81 osób, które mają tzw. schorzenia współistniejące.

Cały czas w Polsce jest obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak sklepy czy urzędy.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.