• piątek, 13 wrzesień 2019 07:23

Polisa OC – nie tylko dla kierowców

Polisa OC – nie tylko dla kierowców
Polisa OC – nie tylko dla kierowców © archiwum

Prawie połowa Polaków ma w domu zwierzę, najczęściej psa lub kota – tak wynika z sondażu TNS Polska. Dbamy o jego zdrowie i piękną sierść, kupujemy dobrą karmę. Zapominamy jednak o ubezpieczenie, a przecież odpowiadamy za szkody wyrządzone przez naszych pupili. Tymczasem odszkodowania mogą być bardzo wysokie!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Choć w statystykach Unii Europejskiej palmę pierwszeństwa w kategorii domowych pupili dzierży kot (dane FEDIAF), to Polacy wciąż wolą towarzystwo psa. Jednak i wielbiciel mruczących zwierzęcych przyjaciół u nas nie brakuje. Tak jak inaczej na domowe zwierzaki wydajemy majątek – kupujemy im coraz droższą i lepszą jakości karmę, ubranka, zabawki i akcesoria. Na świecie w 2016n r. właściciele zwierząt wydali na to ponad 106 mld dol.! Warto więc w wydatkach uwzględnić także polisę OC.

ZWIERZĘ W SZKODZIE
Niestety, wielu właścicieli domowych zwierząt nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowiada za wyrządzone przez nie szkody. Sprawę tę reguluje Kodeks cywilny. I nie ma znaczenie, czy pies znajduje się np. pod nasza opieką na spacerze, czy uciekł z domu. Wielu z nas, tak jak pani Halina, myśli, że nasz pupil nikomu krzywdy by nie zrobił. Jest miły, przyjacielski i znamy dobrze jego zwierzę i np. w sytuacjach zagrożenia może zachować się różnie. Chodzi zresztą nie tylko o pogryzienia, wystarczą poszarpanie nogawki czy buty. Kot może zniszczyć tuje sąsiada, siusiając pod nimi. Zdarza się, że domowe zwierzęta pogryzą kable czy meble, a koń wejdzie w szkodę czy czyjeś pole. Przebiegające przez jezdnię zwierzęta są też nierzadko przyczyną wypadków komunikacyjnych. I za to wszystko odpowiadają właściciele zwierząt! Dlatego warto się ubezpieczyć.

MĄDRZE DOBIERZ OCHRONĘ
Możemy wykupić polisę dla posiadaczy zwierząt lub OC w życiu prywatnym. Zanim zapłacimy, trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, bo może się okazać, że dana polisa nie będzie dla nas odpowiednia. Na przykład duża część polis OC w życiu prywatnym zawiera wykaz ras psów uważanych za agresywne, za które towarzystwa ubezpieczeń nie ponoszą odpowiedzialności.

UBEZPIECZENIE POWINNO:
- zapewniać szeroki zakres ochrony,
- mieć minimalną liczbę wyłączeń,
- obejmować wszystkie czynności życia prywatnego, a nie tylko ich cześć.
ERGO Hestia w swojej ofercie ma ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które spełnia opisane wymogi. Znajdziemy je w pakiecie ERGO7. Polisą są objęte m.in. szkody wyrządzone przez zwierzęta zwyczajowo hodowane przez człowieka i utrzymywane w warunkach domowych lub przydomowych. Do tej grupy zaliczają się nie tylko psy i koty, ale również konie (z wyjątkiem zwierząt hodowanych w celach handlowych lub gospodarczych).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.