• Krośnice
  • środa, 01 kwiecień 2020 07:06
  •   516

Pomimo kwarantanny poszedł na zakupy

Pomimo kwarantanny poszedł na zakupy
Pomimo kwarantanny poszedł na zakupy © archiwum

16-letni mieszkaniec gminy Krośnice objęty kwarantanną przez służby sanitarne złamał 30 marca zakaz opuszczania miejsca swego zamieszkania i poszedł na zakupy. Odpowie za to przed sądem dla nieletnich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W związku z pandemią koronawirusa policjanci w całym kraju sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. W poniedziałek, 30 marca sprawdzania osób objętych kwarantanna ustalili, że 16-letni mieszkaniec gminy Krośnice, który jest objęty kwarantanną, złamał 2 dni wcześniej zakaz opuszczania domu i poszedł na zakupy do miejscowego sklepu. Ponieważ chłopak nie ukończył jeszcze 17 lat, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem dla nieletnich. Ukarana może być także osoba, która sprawowała pieczę nad 16-latkiem, za to, że nie dopilnowała, aby chłopak nie wychodził podczas kwarantanny z domu.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Policjanci ustalają okoliczności naruszenia kwarantanny przez 16-latka, o sprawie powiadomiony został też milicki Sanepid.

Policjanci apelują i przypominają o odpowiedzialnym zachowaniu – osoby objęte kwarantanną powinny poddać się rygorom izolacji. – Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w wyznaczonym miejscu kwarantanny – podkreślają policjanci.

Kontrole osób objętych kwarantanną są wykonywane wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu stosują się do tego, a także pytają czy nie potrzebują jakiejś pomocy.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.