• piątek, 24 kwiecień 2020 07:33

Dłuższy czas na złożenie PIT

Dłuższy czas na złożenie PIT
Dłuższy czas na złożenie PIT © archiwum

W tym roku podatnicy – ze względu na szczególną sytuację – otrzymują dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja nie będzie wiązała się z sankcjami ze strony administracji skarbowej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To ważne szczególnie dla osób prowadzący działalność gospodarczą, którzy muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego. Pozostali rozliczający się na drukach PIT-37 i PIT-38 (min. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) do 15 lutego mają dostęp do automatycznego przygotowanego zeznania w usłudze „Twój e-PIT”.

Już teraz można je zmodyfikować albo zatwierdzić bez zmian i wysłać elektronicznie w kilku kliknięciach. W przypadku braku aktywności zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia.

Gdyby okazało się, że automatyczne zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno w usłudze „Twój e-PIT” lub w „Deklaracjach”, jak też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

W razie pytań należy się kontaktować ze swoim urzędem skarbowym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.