• niedziela, 28 lipiec 2013 08:40

Jak zrezygnować z wycieczki, aby jak najmniej stracić

Jak zrezygnować z wycieczki, aby jak najmniej stracić

Czasem z różnych względów musimy odwołać wyjazd. Zawsze mamy prawo to zrobić i zażądać zwrotu pieniędzy. Radzimy, jak napisać rezygnację.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Aby odzyskać koszty poniesione na wycieczkę, musimy złożyć w biurze podróży rezygnację na piśmie. Nie trzeba uzasadniać, dlaczego odwołujemy uczestnictwo w imprezie. Organizator i tak musi zwrócić nam pieniądze. Liczmy się jednak, z tym, że może nam jakąś sumę potrącić. Sprawdź, jakie zasady to regulują.

Poznaj też obowiązki biura.

01Indywidualne rozliczenie z klientem. Biuro nie ma prawa ustalać ryczałtowych potrąceń obowiązujących wszystkich. Takie ustalenia stanowiłyby tzw. klauzulę niedozwoloną. Oto przykład zapisu niezgodnego z prawem: „Przy rezygnacji na 30 dni przed imprezą potrącone zostanie 40 proc. wpłaconej kwoty”.

02Uzasadnienie na piśmie, dlaczego biuro potrąca określone kwoty I potwierdzenie, że je poniosło w związku z naszą rezygnacją (przez dołączenie dowodów, np. faktury).

03Zwrot przynajmniej części kosztów nawet, gdy w ostatniej chwili rezygnujemy z wycieczki, np. w dzień wyjazdu. Jednak w takich sytuacjach zwykle potrącona jest większość opłaty.
Pamiętaj! Gdyby, twoim zdaniem, biuro potrąciło za dużą sumę, możesz zwrócić się do powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów. Pomoże ci w rozmowach z biurem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.