• Milicz
  • wtorek, 06 październik 2020 08:03
  •   1308

Policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego

Policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego
Policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego © KPP Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem 65-latka z gminy Milicz, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem pod wpływem alkoholu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W czwartek, 1 października przed godz. 7:00 na ulicy Krotoszyńskiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki peugeot. Pojazdem kierował 65-letni mieszkaniec gminy Milicz. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalsza jazdę samochodem. Pojazd odholowano na parking strzeżony.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz  Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.