• piątek, 08 styczeń 2016 11:50

Kredyt na mieszkanie w roku

Co się zmienia od początku roku
Co się zmienia od początku roku Co się zmienia od początku roku © archiwum

Wraz z nowym rokiem zmieniają się zasady udzielenia kredytów hipotecznych. Na mniej korzystne dla klientów. Jest to skutek działania Rekomendacji S, która weszła w życie w roku 2014.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zakłada ona, że stopniowo rośnie tzw. wkład własny, czyli to, jaki producent wartości mieszkania musi już mieć osoba ubiegająca się o kredyt. Początkowo było to 5 procent, w roku 2015 – 10 procent. To już poważna kwota liczona w dziesiątkach tysięcy złotych. Banki szykują propozycji, jak wybrnąć z tej sytuacji. Może to być np. uznania za zabezpieczenie środków zgromadzonych na Indywidualny Koncie Emerytów (IKE) czy Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Można się także spodziewać innych bankowych propozycji, takich jak podnoszenie marż czy prowizji. Należy uważnie studiować całą umowę, analizując każdy szczegół umowy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.