• piątek, 18 czerwiec 2021 08:13

Mruczący członek rodziny

Mruczący członek rodziny
Mruczący członek rodziny © archiwum

Kot w domu, Bóg w domu? Nic dziwnego, że starożytni Egipcjanie czcili koty. To piękne, wdzięczne i ciekawe stworzenia. Jeśli zdecydowaliśmy się na kota w domu, czeka nas wiele emocjonujących chwil. Czy jesteś odpowiednio przygotowany?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niezależenie od tego, czy kupiliśmy rasowego kociaka z hodowli, czy zaadoptowaliśmy starszą kotkę ze schroniska – potrzeby mają te same. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w wyprawce dla kociego pupila.

NIEZBĘDNIK KOCIARZA
Jeśli w waszym domu ma zamieszkać kot, nie powinno w nim zabraknąć podstawowych artykułów. Przede wszystkim zróbmy zapasy karmy i przysmaków, którymi będziemy mogli nagradzać kociaka podczas zabawy. A propos rozrywki – nasz pupil musi gdzieś rozładować pokłady energii. Warto zaopatrzyć się w szeleszczący tunel, kuleczki i wędki. W przypadku legowiska może się okazać, że zakupiony przez nas kocyk lub budka przegrają z kartonowym pudłem! Normalka. Zadbajmy o odpowiedniej wielkości miski na wodę i pożywienie. Nie może tez zabraknąć drapaka, a te często można nabyć w pakiecie z kocim drzewkiem. I strefa higieny – kuweta, łopatka i żwirek.

JAKI ŻWIREK WYBRAĆ
Kuwetę musimy wypełnić żwirkiem, ale nie byle jakim. Dobrym wyborem będzie żwirek drewniany, które ma naturalny zapach. Ponadto jest lekki i kot może w nim swobodnie kopać, nie raniąc sobie przy tym łapek. Taki żwirek jest też bardzo wygodny w użyciu. Ze względu na właściwości biodegradacyjne – możemy go spłukiwać w toalecie lub wykorzystać jako kompost. Nasz kot będzie miał powody do mruczenia!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.