• piątek, 18 czerwiec 2021 07:47

Miłość do pupila nie ma terminu ważności

Miłość do pupila nie ma terminu ważności
Miłość do pupila nie ma terminu ważności © archiwum

Podczas pandemii znacząco wzrosła liczba adoptowanych zwierząt. W czasie izolacji nasze poczucie osamotnienia sięgnęło zenitu. Zwierzęta adopcyjne zyskały dom, my przyjaciół.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zaprosiliśmy do wspólnego życia nie tylko pieska miniaturę i rasowego kociaka, ale też zwierzęta starsze, schorowane lub niepełnosprawne. Odwdzięczą się mruczeniem na naszych kolanach lub podskokami w progu, gdy wrócimy z pracy.

WYPRAWKA
Zanim pies lub kot pojawi się w naszym domu, warto się odpowiednio przygotować na jego przyjęcie.
Zaadoptowane zwierzęta trzeba przywieźć do mieszkania, dla kota powinniśmy mieć transporter, a w przypadku psa przydadzą się pas i szelki do samochodu. Pierwsze dni w nowym miejscu mogą być dla zwierzęcia stresującego, dobrze by miał przy sobie coś, co zna – kocyk, ulubioną zabawkę. Pojawienie się zwierzęcia w domu to wielkie i radosne wydarzenie. Dla czworonoga to także ważne przeżycie, dlatego adopcja powinna być przemyślana.

OD POCZĄTKU DO KOŃCA
Szukający schronienia w naszych progach pies czy kot wniesie radości i dobrej energii! Musimy pamiętać jednak o tym, że zwierzęta – podobnie jak ludzie – starzeją się i chorują, dlatego dbajmy o naszych przyjaciół od początku do końca. Gdy pupil odchodzi, możemy zapewnić mu godny pochówek, korzystając z usług kremacji zwierzęcia. To normalne, że po stracie przychodzi czas żałoby, ale nie musimy przeżywać jej samotnie. Łąki Wspomnień to internetowa grupa wsparcia dla opiekunów zwierząt w żałobie, gdzie jest gwarantowana opieka psychologa.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.