• sobota, 28 styczeń 2017 10:11

Dom znów pełen gości

Jak przekonać partnera do towarzyskich spotkań?
Jak przekonać partnera do towarzyskich spotkań? Jak przekonać partnera do towarzyskich spotkań? © archiwum

Mąż zamiast kolacji ze znajomymi woli wieczór w fotelu przez telewizorem? Podpowiadamy, co zrobić, by to zmienić.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W związkach, w których partnerzy mają inne upodobania co do stylu życia, często dochodzi do spięć. Na szczęście są sposoby, by przekonać partnera do ustępstw.

SPOKOJNY DIALOG
Wyjaśnij mężowi, dlaczego chciałabyś zapraszać do domu znajomych. Powiedz np., że czujesz się samotna, gdy on ogląda telewizję lub siedzi w Internecie, i że brakuje ci kontaktów z ludźmi. Zapytaj partnera, dlaczego tak wzbrania się przed towarzyskimi spotkaniami. Gdy oboje wyjaśnicie sobie swoje stanowiska, lepiej zrozumiecie postawę drugiej osoby i otworzycie się na negocjacje.

SZTUKA KOMPROMISU
Warto poszukać rozwiązania, które będzie zadowalające dla was obojga. Dlatego spokojnie ustalcie, że np. zapraszacie do siebie znajomych w do drugi weekend albo róbcie to w każdy ostatni piątek miesiąca, ale w inny dzień tygodnia ty ustępujesz partnerowi w jakieś innej kwestii. Jeśli negocjacje nie wchodzą w grę, bo mąż się złości i obraża, nie rezygnuj z własnych planów i np. umawiaj się ze znajomymi poza domem. Zapewne po kilku wieczorach spędzonych samotnie, partner poczuje się zazdrosny o czas, który spędzasz z przyjaciółkami i… dołączy do was.

SPRYTNE NEGOCJACJE
Jeśli twój mąż jest typem nieśmiałka i stresują go tłumne imprezy, na początek zaproponuj np. spotkanie w kameralnym gronie. Później zaś w ogóle nie dyskutuj, czy organizować przyjęcie, tylko znienacka zapytaj, czy np. na sobotę mógłby zrobić swoje popisowe danie, bo już zaprosiłaś kilkoro znajomych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.