• sobota, 30 maj 2015 20:02

Młodzi nie chcą mieć dzieci

Młodzi nie chcą mieć dzieci
Młodzi nie chcą mieć dzieci © © Shutterstock

Mamo, tato, nie chcę mieć dzieci – takie stwierdzenie słyszą coraz częściej rodzice dorosłych pociech. Nie mogą się pogodzić z tym nawet ci rodzice, którzy bezwarunkowo akceptują wybory swojego potomstwa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nie możesz uwierzyć, że nie będzie mieć wnuków? – Tak i delikatność przede wszystkim. Najgorsze, co możesz zrobić w tej sytuacji, to nagabywać i nakłaniać do zmiany dania – mówi profesor Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny. To nic nie da.

Mimo że pragniesz wnucząt, musisz uszanować wolę dorosłych dzieci. Wszystkie sugestie, że już nadszedł czas, są niewskazane. Mogą doprowadzić do konfliktu i zepsuć tym samym wasze relacje. Emocjonalny szantaż, że wszystkie twoje przyjaciółki mają już wnuku, że ty chyba nie doczekasz albo w stylu „a kto ci poda szklankę wody” niczego nie zmienią. Dla ciebie ślub i potomstwo oznaczało udane życie. Dziś dla młodych ważne są kariera i uczucie do partnera. Są szczęśliwi tylko we dwoje. Decyzje o dziecku odkładają na później. Chcą być gotowi nie tylko finansowo, ale i psychicznie.

Sprowadzenie na świat dziecka to przecież wielka odpowiedzialność, oni dobrze o tym wiedza. Musisz to uszanować i cierpliwie czekać. Nagabywanie wiec i apelowanie o rozsądek, żeby „pote, nie było za późno”, to nie najlepsza droga.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.