• Świnków

Hodowcy bydła i producenci mleka podsumowali rok

Hodowcy bydła i producenci mleka podsumowali rok
Hodowcy bydła i producenci mleka podsumowali rok © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 18 marca w restauracji „Przepiórka” w Świnkowie (gm. Krotoszyn) odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki prac hodowlanych w roku 2018 w województwie wielkopolskim, zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie rozpoczęło się od odznaczenia odznakami gości. Wręczyli je prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik, prezes Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Była Przemysław Jagła oraz członek zarządu PFHBiPM i jednocześnie prezes krotoszyńskiego koła Tadeusz Dymarski.

Złotą Honorową Odznakę Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka otrzymali: Maciej Bratborski, Tomasz Chudy, Marek Cichy, Andrzej Cieślak, Dariusz Dębicki, Henryk Domin, Mariusz Dymarski, Roman Frątczak, Jerzy Kokociński, Jacek Kucharczyk, Tomasz Lesiński, Franciszek Marszałek, Stanisław Paterek, Piotr Sapała, Stanisław Suchodolski, Paweł Sulikowski, Marian Śledź, Adam Warnke i Mieczysław Milczyński.

Z kolei Złotą Honorową Odznakę Wielkopolskiego Związku Hodowli i Produkcji Była otrzymali: Janusz Budziński, Zdzisław Grzeszczuk, Dominik Jagła, Jerzy Kostrzewa, Szymon Minta, Piotr Olejniczak i Grzegorz Robakowski. Był to piękny gest.

Podczas podsumowania zaprezentowano również rankingi. W stadzie do 20 krów I miejsce zajął GR Karol Puchała z Michowic, II miejsce Łukasz Jańczak z Wysogotówka, a III miejsce – GR Michał Biegański z Jedlca.

W kategorii stad 20, 1-50 krów I miejsce zajęła Elżbieta Mazurek z Ostrobudek, II miejsce – GR Tomasz Cichy z Jedlca, a III miejsce – Józef Ziółkowski z Sługocinka. W stadzie 50, 1-150 krów I miejsce zajął GR Janusz Pietrzak z Łubowa, II miejsce – GR Maciej Pohl z Krotoszyna, natomiast III miejsce – Robert Neneman w Wełnicy. W kategorii 150, 1-300 krów I miejsce przypadło z kolei HZZ „Żołędnica” sp. z o. o. z Goliny Wielkiej, II miejsce – GRH Czechnów sp. z o.o. z Trzebosza, a III miejsce – Jan Kamiński z Kiedrowa.

W kategorii 300, 1-150 krów I miejsce zajęło HZZ „Żołędnica” sp. z o.o. z Kawcza, II miejsce – HZZ „Żołędnica” sp. z o.o. z Zakrzewa, a III miejsce – RP Długie Stare sp. z o.o. z Niechłodu. W kategorii 500, 1- 1 000 krów I miejsce zajęło OHZ „Garzyn” sp. z o.o. z Górzna, II miejsce – OHZ „Garzyn” sp. z o.o. z Mierzejewa, a III miejsce – RKS Bądecz z Czajcze – Ferma. W kategorii stada powyżej 1 000, 1 krów I miejsce zajął GR Tadeusz Lisiecki z Czechnowa, II miejsce – Paul-Pon Polska sp. z o.o. z Topolii, a III miejsce – GR Wonieść sp. z o.o. z Jezierzyc.

Puchar Dyrektora Regionu Oceny Poznań PFHBiPM otrzymali za najwyższą wydajność mleczną stawa w RO Poznań: GR Janusz Pietrzak za najwyższą wydajność mleczną stada za rok 2018 w Regionie Oceny Poznań i osiągnięty wynik 15 tys. 027 kg oraz GR Maciej Pohl za najwyższą wydajność mleczną stada za rok 2018 w Regionie Oceny Poznań i osiągnięty wynik 14 tys. 726 kg.

Wyróżnienie Prezesa Rejonowego Koło Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie w postaci vouchera na 10 analiz mleka na cielność PAG za przekroczenie po raz pierwszy progu 10 tys. kg mleka od krowy otrzymali: Andrzej Zajączek, Tomasz Hądzelek, HR Solice, Artur Kraszewski oraz Eugeniusz Marcinkowski.

Podczas podsumowania wyników prac hodowlanych w roku 2018 w województwie wielkopolskim, hodowcy bydła mogli skorzystać z szerokiego wachlarzu ofert proponowanym przez wystawców sprzętu oraz maszyn rolniczych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)