• Powiat ostrowski
  • piątek, 16 październik 2020 12:18
  •   635

Zbiornik rekreacyjny

Na wakacje do gminy Sośnie
Na wakacje do gminy Sośnie Na wakacje do gminy Sośnie © archiwum

W gminie Sośnie powstaje zbiornik wodny, którego budowa jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa wielkopolskiego na budowę nowych  zbiorników wodnych w regionie. W sumie powstanie 51 nowych zbiorników. Dofinansowanie dotyczy budowy od 0,3 do 2 ha. Dotacja do 1 ha powierzchni zbiornika wodnego wynosi 75 tys. zł. Ta dotacja przyznana jest osobom fizycznym. Natomiast w maju dofinansowanie otrzymała również gmina Sośnie w powiecie ostrowskim.

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę zbiornika wodnego oraz chodnika z miejscami ekspozycji, oświetleniem i elementami małej architektury. Na pozostałej części nieruchomości planowane są niezależne inwestycje zmierzające do powstania gminnego kompleksu terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, to jest: boisko do piłki nożnej z trybunami, kort tenisowy, boisko do piłki siatkowej plażowej, ścieżka edukacyjna, a także pole biwakowe z budynkiem zaplecza sanitarno – szatniowego.

Gmina Sośnie otrzymała na budowę zbiornika wodnego 34 500 zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.